Řečníci

Vratislav Čermák

Vratislav Čermák

Česká komora PMI

http://www.pmi.cz

V projektovém řízení se pohybuji už od 1999. Pracoval jsem jak v malých výkonných firmách, tak v mezinárodní telekomunikační společnosti T-Mobile. Jsem certifikován dle PMI, řídil jsem rozsáhlé mezinárodní projekty, byl zodpovědný za centrální projektový management a vedl a školil týmy projektových manažerů. 

Projektové řízení mě naučilo nejen efektivně hospodařit s časem lidí ve svém projektovém týmu, ale především efektivně řídit čas svůj. Vyzkoušel jsem řady přístupů a tréninky a konzultacemi pomáhám lidem s nastavením vhodného způsobu jejich fungování z pohledu time managementu nové generace. Napsal jsem e-book o krocení časožroutů, který poskytuje praktické tipy, jak dělat běžné věci trochu jinak a ušetřit tím až 1 den týdně. Jsem také certifikovaným konzultantem Evernote a trénuji také principy bezpapírového života a digitálního přístupu.

 

Workshop „Projektový manažer: muž či žena?“ (+Jana Hajduová)

Je projektové řízení převážně mužskou disciplínou? Existuje něco jako mužský a ženský přístup k řízení projektů a pokud ano, jak se projevuje? Nejen tyto otázky vám zodpovíme na našem interaktivním workshopu. Nahlédneme také na řízení ženských týmů z pohledu projektového manažera, stejně jako na to, jak mohou ženy v roli PM obohatit čistě mužské kolektivy. Prodiskutujeme také zkušenosti z různých firem/prostředí a projdeme si společně, co je nezbytný "X faktor" úspěšného projekťáka.

Pozn.: Workshop je plánován na 90 minut. Pravděpodobně tedy částečně přesáhne i do doby přestávky.