Řečníci

Jiří Blažek

Jiří Blažek

Jirka odřídil za 20 let praxe projekty za více než 10 milionů EUR - od velkých eventů až po solární elektrárny, většinou se jednalo o projekty spojené s vývojem softwaru. Stál u zrodu největšího středoevropského inkubátoru UP21, kde působí v roli mentora. V současné době je najímán jako konzultant a buduje virtuální start-upy a projekty i se svými studenty na MFF UK.

Dále řídí svou firmu PORTALS, která umožňuje desetitisícům pacientů ve Velké Británii ušetřit hodiny čekání u lékaře tím, že se objednají přes web, mobil nebo pomocí telefonního automatu. Volný čas tráví se svou rodinou a squashem. 

Jirka má certifikát PRINCE 2, ITIL, PSM I Scrum Master a koučovací výcvik. Je vedoucím týmu, který vytvořil nástroj Simple Project Canvas, aplikující koncept Lean Canvas v prostředí projektového řízení a právě o tom bude i jeho workshop. 

 

Workshop „Simple Project Canvas (SPCA) - za 2 minuty pochopíte jakýkoli projekt!“

Digitální doba si žádá vstřebání velkého množství informací v krátkém čase. SPCA je unikátní v tom, že ze správně vyplněných tří „kanvasů“, které pokrývají životní cyklus projektu, jste schopni načerpat klíčové informace o jakémkoli projektu do 2 minut! No nezní to báječně?

Nástroj vede projekťáky k tomu, aby neopomněli žádnou oblast projektu, ale zároveň jim dává prostor pouze na to nejpodstatnější. Nenahrazuje projektovou dokumentaci, ale je ideální přípravou na prezentaci návrhu projektu pro vedení, rychlé načerpání informací o projektu, příp. pro firmy, které chtějí jednoduše sledovat a strukturovat své projekty.

Účastníci workshopu si vyzkouší na vlastní kůži využití a práci s SPCA na případové studii.