Vratislav Čermák

Vratislav Čermák

Trainer, Mentor, Consultant

https://www.linkedin.com/in/cermakv

Už přes 20 let hledám cesty, jak udržet správný poměr mezi časem, obsahem a rozpočtem. Řídím projekty, tvořím týmy projekťáků, zavádím projektové řízení a ukazuji cesty, jak efektivně využívat technologie. Zkušenosti jsem načerpal v softwarových a marketingových agenturách, státní správě, ale i společnostech jako ČEZ, T-Mobile nebo Deutsche Telekom. Tvořím projektové metodiky, zavádím projektové řízení, hledám efektivní způsoby práce. Trénuji osobní produktivitu, projektové řízení, digitální nástroje a komunikaci: což jsou například prezentační dovednosti, týmová a asertivní komunikace, komunikace změn a v neposlední řadě také facilitace. 

 

Jmenujte jednu věc, na kterou jste ve své profesní kariéře nejvíce hrdý/pyšný?

Bude to znít jako takové freelancerské klišé, ale jsem hrdý, že jsem se rozhodl jít na volnou nohu, resp. jít za tím, co mě lákalo a co jsem chtěl dělat. Znamenalo to opustit své teplé místečko a aby to nebylo tak jednoduché, jít tak trochu mimo svůj obor. V oblasti projektového řízení jsem měl spoustu kontaktů, ale v oblasti trénování a osobního rozvoje minimum. Jsem hrdý, že mám teď možnost určovat si, co budu a nebudu dělat a jsem tak zodpovědný primárně sám sobě. 

 

Workshop: Pomozte to týmu dostat z hlavy

Projekty jsou ustaveny k tomu, aby pomohly vyřešit nějaký problém nebo našly způsob, jak naplnit příležitost. Projekty jsou tvořeny lidmi … lidmi, kteří mají spoustu nápadů, zkušeností a potenciálu. Může se tedy zdát, že máme vše potřebné pro úspěšný projekt. Nicméně základní esencí úspěchu je, že spolu tito lidé budou umět komunikovat, sdílet své nápady, myšlenky a umět kriticky ohodnotit myšlenky ostatních. Pak teprve mohou projekty zářit, protože využijeme skutečného potenciálu projektového týmu. Pojďme se podívat a vyzkoušet si, jak vést týmovou diskusi, sbírat a vyhodnocovat nápady – tedy jak facilitovat diskuse projektového týmu, aby se mohli zapojit všichni, každý názor a nápad byl slyšen a aby skupina došla k jednoznačným závěrům.