Novinky

PMcon 2017 - reportáž, fotky z celého dne a videozáznamy přednášek

PMcon 2017 - reportáž, fotky z celého dne a videozáznamy přednášek

2. června 2017 se ve Studijním a informačním centru ČZU uskutečnil již 4. ročník konference PMcon, tentokrát na téma Krok do neznáma… aneb čím prochází začínající projekťák. Konference se dohromady zúčastnilo přes 150 studentů, juniorů i ostřílených profesionálů z praxe. O její přípravu, organizaci a hladký průběh se postarali dobrovolníci ze Studentského klubu projektového řízení.

Záměrem konference bylo jak inspirovat aspirující projekťáky a pomoci jim navázat jedny z prvních kontaktů v oboru, tak pomoci posunout dále ty, kteří už svou kariéru v projektovém řízení nastartovali. Dosáhnout tohoto cíle se nám věříme podařilo díky 16 skvělým řečníkům z organizací jako jsou ČSOB, IBM, ICZ, Volkswagen Financial Services, Greyson, DigiMates, Symphera, Česká komora PMI nebo Společnost pro projektové řízení a dalších, kteří se s účastníky podělili o své poznatky a zkušenosti.

Program odstartoval Roman Slivka z IBM se svou přednáškou Co mě naučil život, během které nám popsal některé z nejcennějších ponaučení nejen z oblasti vedení projektů, které získal během svých více než 20 let praxe. Navázala na něj Alena Vejsadová se svou Alenkou v říši projektů, která nám pověděla o svých začátcích v oboru a o tom, jak se jí v relativně mladém věku povedlo prosadit mezi zkušenými projektovými matadory, získat vysněnou práci a stát se Prezidentkou Společnosti pro projektové řízení. Pavel Šmejkal z DigiMates nám prostřednictvím Infografické show přiblížil aktuální situaci na trhu práce v tuzemském projektovém rybníčku. Další zajímavou přednáškou bylo Nahraďte svého šéfa s Petrem Lvem ze Symphery. Dopolední program pak uzavřel Michal Korf z Volkswagen Financial Services, jehož přednáška nesla alarmující název Projekťákem ve 25? Zapomeňte!. Během dopoledního bloku, kterým nás v roli moderátora provedl Miloš Lokajíček z Prague Startup Centre, jsme také obdarovali několik šťastlivců, kteří si odnesli dárky v podobě power banky či knížky o projektovém řízení.

Po obědě a pauze na kávu proběhly dva běhy odpoledních workshopů, mezi kterými si mohli účastníci vybírat a dozvědět se přesně to, co je v daném oboru zajímá, ať už šlo o to, jak nastartovat svou kariéru, jak vést virtuální týmy, jaké jsou genderové rozdíly v projektovém řízení či náhled do fungování IT projektů v bankovním sektoru. Workshopy je provedli experti z již zmiňovaných společností.

Konferenci doprovázel také paralelně běžící Talent Magnet, na kterém lovili talenty společnosti jako T-Mobile, ICZ, Devoteam či Deloitte. Studenti a junioři si tak měli možnost najít stáž či práci a posunout svou kariéru dále. PMcon 2017 byl již tradičně zakončen neformálním networkingem, kde se v přátelské náladě blíže seznámili účastníci i řečníci.

Fotky z celého dne si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Facebooku. Z dopoledního přednáškového bloku jsme také pořídili videozáznamy, které najdete volně k dispozici na tomto odkazu.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným, naším partnerům a skvělým řečníkům za to, že nám na konferenci pomohli navodit skvělou atmosféru a vytvořit tak nezapomenutelný zážitek. Rádi vás opět přivítáme na příštím PMconu!

Organizační tým PMcon 2017

{gallery}pmcon2017{/gallery}