Kateřina Haring

Kateřina Haring

Podnikatelka

https://www.linkedin.com/in/katerina-haring-87b62888/

Kateřina Haring je podnikatelka, viceprezidentka pro Evropu celosvětové asociace podnikatelek a manažerek FCEM, od roku 2016 do dubna 2022 byla prezidentkou ČMAPM, nyní její čestnou prezidentkou, je ambasadorkou světového dne podnikání žen a kampaně Choose Women. 

"Začínala jsem jako referentka ve státní sféře a přes dobře placenou pozici v soukromé firmě jsem se rozhodla vykročit do neznámých vod podnikání. "

"V životě mně hodně vede chuť dělat nové věci a s nadšením se pouštím do nových projektů, které se mohou zdát vzdálené pro to, co jsem doposud dělala, ve skutečnosti je tam velká návaznost. Vždy mě zajímaly podnikatelské příběhy ostatních, a tak jsem v roce 2020 začala natáčet podcasty Podnikatelka pro INFO.cz, abych dala příležitost i méně známým ženám podnikatelkám sdílet svůj příběh a zkušenosti, aby inspirovaly ostatní."

 

Jmenujte jednu věc, na kterou jste ve své profesní kariéře nejvíce hrdá/pyšná? 

Že jsem se nenechala zlákat pozlátkem dobře placeného teplého fleku ve státní sféře, neposlechla dobře míněné rady a dala na vlastní pocit (asi intuici).

 

Přednáška: Jak si zachovat chladnou hlavu, když vám hoří termíny

Všichni chceme být skvělí a plnit to, co slíbíme, abychom se prosadili, ukázali, že to umíme a mohli jsme povýšit. Jen ne vždy vše jde jako po másle, tím se ocitáme pod tlakem a začínáme dělat chyby.

A tak je to i v projektech a jejich řízení. Když jej neodevzdáte včas, tak nezískáte zakázku, šéf bude naštvaný a vy vyčerpaní a frustrovaní. A to za to nestojí. Ale co dělat, když máte v jednom termínu odevzdat několik projektů? A jak naschvál se vám nedaří? Jak si vše rozvrhnout a naplánovat? A co dělat, když opravdu nestíháte? 

Život přináší nečekané změny i výzvy a těm je potřeba umět čelit. Zvraty a změny mohou být ku prospěchu věci a přivést vás na zajímavé myšlenky a nápady. Jak na to se vám pokusím přiblížit na příkladech z mé osobní praxe.