Novinky

PMcon 2018 se blíží! Už jen pár dní! Těšíte se?

PMcon 2018 se blíží! Už jen pár dní! Těšíte se?

Pátý ročník konference PMcon se uskuteční 25. května 2018 v prostorách SIC ČZU v Praze. Letošní ročník nese podtitul „PMcon 5.0 – Projekťák v digitálním věku“ a seznámí vás s příležitostmi a nástrahami digitálního věku, se kterými se projektový manažer může setkat. Rozhodně nebude řeč jen o nástrojích a technologiích, těmi to jen začíná. Konference bude o sdílení zkušeností a poznatků z oboru a pomůže vám navázat řadu nových kontaktů se zaíjmavými lidmi a odborníky, kteří jsou tahouny ve světě projektového řízení.

Na letošním PMconu vystoupí během 4 přednášek a 9 workshopů celá dvacítka odborníků v oboru projektového řízení. Na přednáškách a worshopech budete mít jedinečnou příležitost setkat se se zástupci významných firem, jako jsou například Wüstenrot, Vodafone, Accenture, Česká spořitelna, Microsoft, ČSOB, Komix a další. 

Současně s PMconem bude v přilehlých prostorách probíhat i veletrh pracovních příležitostí TalentMagnet, kde můžete najít zajímavou stáž či práci. Letos budou "přitahovat" talenty například ICZ, DigiMates, Accenture, Česká spořitelna, Komix, Česká komora PMI, 2N nebo Notix. Na TalentMagnet máte možnost zavítat buď během jedné z přestávek v programu konference a nebo zcela nezávisle, veletrh je otevřen i pro širokou veřejnost. Více o samotné události na Facebooku zde.

A na co vše se můžete těšit? Níže malá ochutnávka z programu:

  • ZBYNĚK ŠLOSAR, prezident Komory Projektových Manažerů, se s vámi v přednášce nazvané Moderní projekťák v éře AI podělí o své zkušenosti, jak se vyznat ve všech nástrojích a univerzálních receptech na úspěch, které dnešního projektového manažera pronásledují na každém on-line rohu.
  • BEA BROSKOVÁ je jedním z prvních lidí v ČR, kteří se specializují na vizuální myšlení, vizuální facilitaci a vizuální zaznamenávání. Vizuální myšlení máme vrozené, i když si to možná neuvědomujeme. Jak ho tedy využít pro projektové řízení? A co když ho již využíváme, ale ani o tom nevíme? Tohle všechno si řekneme a prakticky ukážeme během její přednášky.
  • JITKA HÁJKOVÁ a TOMÁŠ VRŠŤALA ze společnosti Vodafone se ve své přednášce budou zamýšlet nad tím, jakou budoucnost vidí v době digitalizace, automatizace a agilních organizačních transformací pro samotné metodiky a systémy projektového řízení a pro projektové kanceláře (PMO).
  • JIŘÍ BLAŽEK si pro účastníky konference připravil workshop, na kterém vám představí Simple Project Canvas (SPCA) - zbrusunový nástroj inspirovaný světem startupů, který vám může pomoci vysvětlit i velké a komplexní projekty během pár minut.
  • PETR VELEHRADSKÝ a KLÁRA KUTROVÁ ze společnosti Accenture z vás na svém workshopu na hodinu udělají projekťáka, který řeší krizi na projektu v mezinárodním prostředí. Jaké to asi bude, když do hry vstoupí kulturní rozdíly, jazyková bariéra a vzdálenost, která vás dělí od vašeho týmu i klienta?
  • MICHAL KOLOMAZNÍK a DENISA NOVÁKOVÁ z firmy Microsoft vám na dalším workshopu ukáží, jak lze využít nedávno představený a dynamicky rostoucí nástroj Microsoft Teams pro zefektivnění spolupráce virtuálních týmů, sdílení informací, komunikaci či práci s úkoly.
  • MARTIN KŘIVÁNEK z ČSOB je odborníkem na metodiky a techniky agilního řízení, díky kterým se banka posouvá blíže k myšlence agilní organizace. Na svém workshopu vám přiblíží, jak se s nástroji agilního managementu a jejich aplikací v praxi vypořádat.

Zajímavých workshopů a přednášek na vás čeká celá řada. Pro kompletní informace o řečnících a anotace jejich příspěvků se podívejte přímo na sekci Program.

Den nabitý informacemi pak završíme večerním networkingem v nedaleké restauraci Na Farmě, ve které nebude chybět dobrá nálada, občerstvení, již tradiční beerpongová bitva, ale hlavně příležitost se neformálně pobavit a navázat kontakty s lidmi z oboru, kteří řeší podobné profesní výzvy a problémy.

Pokud jste si ještě nezajistili své místo na PMconu 2018, už neváhejte a pořiďte si svou vstupenku!

Těšíme se na Vás!