Novinky

Kdo stojí za PMconem 2019? Seznamte se se členy týmu!

Konference PMcon by nemohla vzniknout bez týmu nadšených lidí, kteří na ní v průběhu roku pracují. Náš tým sice není nijak zvlášť početný, zato velmi různorodý – studenti, budoucí magistři, již pracující… zkrátka od každého něco! Přečtěte si krátké rozhovory s některými ze členů organizačního týmu PMconu 2019 a zjistěte, co je na konferenci baví, co podle nich může účastníkům přinést, a jaký je jejich osobní pohled na leadership.

 

Kateřina Nekvindová (Marketing)

Kdo jsem?

Od září jsem „pražská náplava“. Začala jsem totiž studovat na VŠE mezinárodní obchod. Jelikož jsem z malého města, život v Praze si užívám. Mám blízko ke kultuře (tanci a hudbě) a tahle metropole toho nabízí ažaž. Kromě toho ráda zkouším nové věci a díky této mojí vlastnosti jsem skončila i u SKPŘ a PMconu.

Proč jsem součástí SKPŘ a co dělám na PMconu? 

Ke Studentskému klubu projektového řízení (SKPŘ) jsem se přidala teprve před půl rokem, takže jsem relativně nováček. A proč jsem se rozhodla věnovat část svého volného času přípravám PMconu? Chtěla jsem zjistit víc o práci v PM. Nejen že jsem nahlédla, stala jsem se jedním z členů týmu a mohu si teď vyzkoušet vše na vlastní kůži.

Na letošním PMconu jsem ve streamu Marketing. Řešíme, jak tuhle skvělou akci zviditelnit, aby si našla své návštěvníky. A nejen to. Zařizujeme zdokumentování akce, prodej lístků, design, propagační materiály… zkrátka, je toho dost.

Co je pro mě leadership? 

Leadership pro mě obecně představuje hlavně vlastnost, kterou oplývá jen určitá skupina lidí – opravdoví vůdci. Vnímám je jednak jako řídící články každého týmu, ale také jako pojivo mezi jednotlivými členy. Mají schopnost sdružovat lidi, motivovat je a koordinovat tak, aby společně dosáhli cíle.

 

Ondřej Teplý (Program)

Kdo jsem? 

V první řadě se vidím jako student, protože žiji studentský život se vším, co k němu patří. Na druhý pohled jsem projekťák, jelikož mě baví táhnout věci tím správným směrem a vidět, jak se projekt skládá jako puzzle. Největší radost mám, když pak můžu vidět funkční aplikaci, která poskytuje přidanou hodnotu dostupnou nejen pro firmy, ale hlavně pro všechny lidi.

Proč jsem součástí SKPŘ a co dělám na PMconu? 

V SKPŘ jsem zatím pouze rok a přišel jsem jako úplný zelenáč. Za dobu, co jsem v klubu, jsem se hodně naučil a poznal partu skvělých lidí. Klub mi taky umožnil poznat svět profesionálů a zapojit se do skvělého projektu.

Na PMconu se starám o program konference a samozřejmě plánuji, jako všichni. Aktivity jsou hodně rozmanité od zajištění harmonogramu a řečníků přes komunikaci po následné řízení v den konference. Spolupracuji s dalšími streamy a práci reportuji naší projekťačce.

Co je pro tebe leadership?

Leadera má člověk částečně v sobě. Záleží vždy na typu osobnosti, jestli je ochotný ukazovat cestu i ostatním. Pod tímto pojmem si představím mentora, inovátora nebo zkušeného člověka, kterého lidé následují pro jeho neobyčejné schopnosti.

 

Pavel Doo Huu Phu (Partneři)

Kdo jsem?

Jsem student VŠE a jako student VŠE musím zkusit VŠE, co mi může pomoc získat zkušenosti nebo pomoc rozvinout moje dovednosti. Baví mě číst knihy a cestovat po světě. Namotivovat mě dokáže finální výsledek mé práce. Jako každý student jsem velice zvědavý, avšak i velice líný. Na to mám ale skvělou medicínu, kterou bych Vám rád doporučil. Naber si tolik práce, že na lenost nebudeš mít ani čas pomyslet.

Moje motto: 

„ Nikdy se nebát zkoušet nové věci, o tom ten život je.“ 

„ Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát.“ 

Proč jsem součástí SKPŘ a co dělám na PMconu?

V SKPŘ jsem kvůli novým zkušenostem a dovednostem, vždycky jsem si myslel, že zorganizovat nějakou akci je velice snadné. Zde mám možnost vidět ,kolik lidí, práce a úsilí za tím stojí.

Na PMconu dělám Partnery. Sháníme partnery pro PMcon. Nabízíme jim různé balíčky, podle jejich zájmu, připravujeme smlouvy... Stručně řečeno, všechna naše práce souvisí s PARTNERY.

Co je pro tebe Leadership?

Leadership pro mě znamená to, že máme na lidi tak pozitivní vliv, že nás sami následují. Vedeme lidi k prosperitě, lepším výsledkům či k pozitivní změně jejich života. Jako leader si budeme muset důvěru od lidí získat. Podle mě je možné se tuto schopnost časem naučit/osvojit. Chce to jen trénink!

 

Helena Boučková (Projektová manažerka)

Kdo jsem?

Ahoj, jsem Helča a tohle už je můj třetí PMcon – poprvé jen z pohledu návštěvníka, pak stream leadera a teď z pozice projekťáka. Projektovému managementu se věnuju jak volnočasově v klubu, tak pracovně, mimoto mě baví třeba mezinárodní spolupráce, ve které se už několik let realizuji v Česko-německém fóru mládeže – to mě k projektům původně přivedlo. :)

Proč jsem v SKPŘ a co dělám na PMconu?

SKPŘ je parta otevřených, přátelských lidí s různě pokročilými projekťáckými zkušenostmi, už díky tomu bylo celkem jednoduché se do klubu dostat a se spoustou lidí se dnes stýkám i mimo klub. Baví mě to nadšení, motivace, předávání zkušeností a to, že i alumni, kteří už mají několik let projekťáckých zkušeností, stále chodí na akce a dávají nám cenné rady.

Na PMconu jsem letos projekťákem a koordinuju tým a činnosti, pomáhám lidem na projektu řešit problémy, připravuju týmové schůzky a zdokonaluju se ve své roli a v tomhle řemesle, v různých oblastech projektového řízení, o kterých uslyšíte třeba na našich schůzkách nebo na PMconu.

Co je pro mě leadership?

Pro mě je leadership na jednu stranu obrovská energie, zapálení pro věc a sounáležitost, kterou leader dokáže ve skupině vyvolat, a dovést ji tak k neobvyklým výsledkům, které by bez téhle synergie byly daleko hůře dosažitelné. Stejným dílem je to práce, ve které jsme nakonec „namočení“ všichni rovným dílem, včetně leadera. Leader je člověk, který pro společný výsledek dře stejně jako všichni ostatní a zároveň vnímá lidi okolo sebe a je tu pro ně, pomáhá jim umožnit, aby toho dosáhli sami ještě víc, nejde jen za technickým splněním úkolu.