Novinky

PMcon 2017 je za dveřmi! Na co se můžete těšit?

PMcon 2017 je za dveřmi! Na co se můžete těšit?

Datum 2. června se blíží a tím i den konání konference PMcon 2017. Dali jsme si letos několik cílů. Tak především - inspirovat vás, předat vám zkušenosti, nové poznatky, pomoci navázat zajímavé kontakty, bavit vás a možná i nalézt novou perspektivu, se kterou se lze dívat na na projektový management. 

Krok do neznáma…aneb čím začíná začínající projekťák. Tak zní motto letošního ročníku konference. V současné době vrcholí přípravy a hlavně ladíme poslední detaily programu. Můžeme vám slíbit, že se máte opravdu na co těšit. Společně se vzácnými hosty z praxe, jejichž počet se letos vyšplhal až na úctyhodné číslo 16, jsme pro vás připravili dopolední program sestávající z pětice přednášek, a také workshopové odpoledne, které si můžete poskládat z dostupné nabídky dle vlastní chuti. Budete se zde mít příležitost setkat se zástupci významných společností jako jsou například ČSOB, IBM, ICZ, Volkswagen Financial Services, Greyson, DigiMates, Symphera, Česká komora PMI nebo Společnost pro projektové řízení

Současně s PMconem bude v přilehlých prostorách probíhat i akce TalentMagnet, kde můžete najít zajímavou stáž či práci. Letos bude lovit talenty například Deloitte, T-mobile, ICZ či Devoteam. Na TalentMagnet lze přijít samostatně a nebo můžete využít příležitosti a navázat zde kontakt se zástupci firem během jedné z přestávek v programu. Více v samostatné události na Facebooku.

Jednoduše řečeno bude vás celý den provázet spoustu inspirujících osobností ze světa projektového managementu. Pro vaši představu, na co se můžete těšit, zde některé z přednášek a workshopů zmíníme a přiblížíme.

Tak třeba - dokážete si představit, že vedete projekt za stovky milionů se stakeholdery od Ameriky po Asii? O cenné zkušenosti podložené více jak 20 lety praxe nejen z oblasti vedení projektů se přijde podělit Roman Slivka z IBM v rámci přednášky Co mě naučil život“.

Provokativní název „Nahraďte svého šéfa“ nese přednáška Petra Lva, který ve svých necelých třiceti letech působí na projektech v roli seniorního projektového manažera, je konzultantem projektového řízení a ředitelem školící divize společnosti Symphera. Přijďte si poslechnout, jaký byl jeho krok do neznáma, jak nastartoval svou kariéru a co se skrývá za jeho doporučením pro absolventy a juniory, aby nahradili svého šéfa.

Mezi hosty dopoledního přednáškového bloku nebude chybět také Alena Vejsadová - projektová manažerka a prezidentka Společnosti pro projektové řízení (SPŘ). Jak se poprala se začátky své pracovní kariéry a jak se jí podařilo v relativně mladém věku prosadit mezi zkušenými projektovými matadory se dozvíte v její přednášce „Alenka v říši projektů“.

Chcete se dozvědět, kolik dnes berou čeští projektoví manažeři v různých oborech? Jak jsou s platem spokojení? Jaké můžete očekávat benefity či jak se liší pozice projekťáka na volné noze a zaměstnance? To a mnoho dalšího se dozvíte od Pavla Šmejkala, který představí závěry z průzkumu mezi téměř dvěma sty tuzemskými projektovými manažery.

O tom, zda existuje něco jako ženský a mužský přístup k řízení projektů se dozvíte v interaktivním workshopu vedeným PMP certifikovaným manažerem s dvacetiletou zkušeností vedení týmů a projektů Vratislavem Čermákem a viceprezidentkou České komory PMI, PMP certifikovanou projekťačkou řídící výzkumy a vývoje v leteckém řízení a zdravotnictví Janou Hajduovou.

Jiří Krátký z PM Consultingu si připravil workshop z oblasti, se kterým se většina z vás již jistě potkává, nebo je to v nedaleké budoucnosti čeká - jak se poprat s vedením týmů, které se třeba fyzicky vůbec nepotkávají a jaké principy je dobré si v tomto případě osvojit.

Zajímáte se o perspektivní oblast IT projektů či bankovnictví? Pak by vám neměl uniknout další z workshopů. Pod pokličku toho, jak se v praxi oba tyto světy prolínají, a co můžete v prostředí bankovních projektů očekávat, nám dají nahlédnout hned tři konzultanti z firmy Greyson - Martin Jančík, Michal Počuch a Martin Kolesár.

Skvělých workshopů a přednášek na vás čeká samozřejmě mnohem více. Pro bližší informace se podívejte přímo na sekci Program, kde najdete anotace jednotlivých příspěvků a medailonky letošních řečníků.

Den nabitý informacemi pak završíme večerním networkingem v nedalekém Klubu C, na kterém nebude chybět dobrá nálada, občerstvení, již tradiční beerpongová bitva, ale hlavně příležitost se neformálně pobavit a navázat kontakty s lidmi z oboru a řešícími podobné profesionální výzvy a problémy.

Pokud jste si tedy ještě nezajistili své místo na PMconu, nečekejte, a pořiďte si včas svou vstupenku!

Na viděnou a věřím, že si akci užijete!

Za tým Pmconu 2017,

Lucka