Novinky

Jaký byl loňský PMcon? Mrkněte na fotky a videa z přednášek!

Jaký byl loňský PMcon? Mrkněte na fotky a videa z přednášek!

V minulém příspěvku jsme ohlásili otevření registrací na 4. ročník konference PMcon a zároveň s nimi také spuštění nového webu. Dnes jsme si pro Vás připravili ohlédnutí za loňským PMconem, abychom si společně připomněli, jak se vyvedl. 

Pro ty z vás, kteří se akce loni nezúčastnili, máme na úvod dobrou zprávu. Z celého bloku přednášek, kterých bylo dohromady pět, jsme pořídili videozáznamy, které najdete volně dostupné na tomto odkazu. A o čem jednotlivé přednášky byly?

Jako první řečník vystoupil Miloš Lokajíček z Prague Startup Centre, absolvent VŠE, jeden ze zakladatelů Studentského klubu projektového řízení a také Unie Studentů VŠE. Miloš nám pověděl, kde sehnat základní informace o projektovém managementu, jaký je podle něj ideální profil profil projekťáka, co projekťák dělá nebo kde se může uplatnit. Na konci prezentace použil Miloš výstižný „TAKE HOME MESSAGE“ slide, a co nám v něm vzkázal? „Vzdělávejte se! Družte se a nebojte se dělat chyby, protože nás posouvají vpřed!“. Jeho přednášku včetně záznamu projekce najdete zde. A s Milošem se na letošní konferenci budete moci setkat opět - tentokrát v roli moderátora celého přednáškového bloku. 

Další v pořadí vystoupila Romana Hůlková s její přednáškou o Stakeholder managementu. Romana nám na začátku přednášky vysvětlila, kdo je to vlastně stakeholder a proč jsou v projektech tak důležití. Dále jsme se dozvěděli, o čem se se stakeholderem bavit, co je zajímá, kdy s nimi máme komunikovat a nakonec jak s nimi komunikovat. Romana ukončila přednášku třemi pěknými citáty, kdy jeden z nich je od spisovatele Johna Kinga a zní: „Naslouchejte lidem a oni vám řeknou, kdo jsou“. Záznam jejího vystoupení najdete zde.

Třetí přednáška byla věnována tématu „Plánování naruby aneb od dobrého reportu k dobrému plánu“, o kterém nám přišel povědět Projektový manažer Karel Hrubý z ČSOB. Pan Hrubý mluvil o tom, proč musí být projektový manažer schopný srozumitelně sponzorovi sdělit aktuální stav projektu, jak sledovat, predikovat a vyhodnocovat stav projektu pomocí metody Earned value management (EVM) a jak ji využít v samotném procesu plánování. Video z přednášky najdete zde.

Radek Vít si připravil téma „Agilní vývoj webových aplikací v praxi“. Stěžejní body této přednášky byly: Tradiční vs Agilní řízení projektů, metoda SCRUM a SCRUM v praxi. Chcete vědět vic? Podívejte se na záznam zde.

Jako poslední řečník vystoupil Jan Doležal z PM Consulting. Jan Doležal se na počátku své prezentace zmínil o 7 paradigmatech PM ve víru času od nedostatku všeho, přes čas (rychlost) a výsledek až po iluzi OTIFOB (on time in full on budget, česky včas, dodaný rozsah a za peníze určené na začátku projektu). Další zmínka byla o aktuálních trendech – VUCA World (zranitelný, nejistý, komplexní a mnohoznačný). Vůbec nic se nedá dobře predikovat a předpokládat, protože ve finále to bude asi úplně jinak. Závěr přednášky patřil povídání o budoucnosti. „Další vývoj je spíš na vás“, těmito slovy ukončil Jan Doležal svou přednášku, jejíž záznam si můžete přehrát zde.

Odpolední program sestával primárně ze dvou bloků workshopů, kde si z bohaté nabídky mohl každý vybrat téma jemu nejbližší. Celý den jsme pak zakončili rautem a velmi příjemným networkingovým setkáním, na kterém opět nemohl chybět ani oblíbený beerpongový turnaj. Celkově jsme na akci přivítali v loňském roce více než 150 účastníků.

Více fotografií a nasát atmosféru loňského ročníku můžete ve fotogalerii z akce na Facebooku.

{gallery}pmcon2016{/gallery}